Pożegnanie absolwentów
technikum papiernictwa


2019

 

Wyjątkowo w tym roku szkolnym, w dniu zdawania egzaminu maturalnego z matematyki, królowej nauk, w naszej szkole odbyło się również uroczyste wręczenie świadectw ukończenia szkoły tegorocznym abiturientom. Zarówno uczniom jak i nauczycielom było miło, że wzruszające chwile pożegnania mogli spędzić w obecności pani Anny Księżopolskiej – przedstawiciela szczególnego pracodawcy, z którym szkoła podpisała umowę i współpracuje na co dzień, by zachęcić uczniów klas technikum papiernictwa do kontynuowania i rozwijania swojej kariery zawodowej właśnie
w International Paper Kwidzyn.
 

           
Najlepszym papiernikiem pośród tegorocznych absolwentów okazał się Grzegorz Jasiński ze średnią 5,18, wzorowym zachowaniem i egzaminami zawodowymi zdanymi na 100 % i to On właśnie otrzymał z rąk pani Anny Księżopolskiej nagrodę ufundowaną przez firmę IP w wysokości 3000 zł oraz zestaw turystyczny.
W swoim wystąpieniu, skierowanym do wszystkich absolwentów, pani Anna Księżopolska przypomniała zasady współpracy szkoły z IP, zachęciła czwartoklasistów i ich młodszych kolegów do osiągania jak najlepszych wyników z przedmiotów kierunkowych i angażowania się w różne aktywności zawodowe.

Po uroczystym wręczeniu świadectw absolwenci technikum papiernictwa wraz
z wychowawcą panią Elżbietą Sawicką zaprosili wszystkich gości na dziedziniec szkoły na uroczyste zakopanie kapsuły czasu.

To nowe wydarzenie w naszej szkole, ale być może, stanie się tradycją dla całej społeczności ZSP nr 2.

           
 

 
 
 
 
 
 
  Młodzież klasy IV TP. do kapsuły czasu zapakowała swoje sprawdziany zawodowe, papier czerpany, fotografie i ważne dla nich pamiątki związane z czasem spędzonym w szkole.
 
 
 
 
 
 
 
 
           
 W wykopanym przez Kubę Kiliszka dole, Kacper Kubacki –  przewodniczący klasy, umieścił kapsułę. Pamiątkowa tabliczka, umieszczona pod młodym kasztanem, dopełniła dzieła.
     

Elżbieta Sawicka; Iwona Grodecka-Trautsolt