Wycieczka zawodowa
papierników

       

2016/2017

Wycieczka integracyjno-zawodowa Papierników – Poledno

           
2 dni po Mikołajkach papiernicy z klasy 3TP i 4GP wybrali się wraz z opiekunami do zakładu przetwórstwa papieru – Schumacher w Polednie koło Świecia.
 
  Uczniowie zostali bardzo mile przyjęci przez przedstawicieli firmy. Po krótkim wprowadzeniu dotyczącym zakładu, BHP i charakterystyki produkcji
           
młodzież miała możliwość z bliska zobaczyć pracujące maszyny do wytwarzania pudeł i tektury falistej. Na koniec spotkania głodni zwiedzający zostali poczęstowani zapiekankami/hamburgerami i soczkami do picia.
 
  Na pamiątkę każdy dostał smycz i kubek z logo firmy. Pani Arleta Gmys zachęcała uczniów do składania podań o przyjęcie do pracy po skończeniu szkoły, gdyż zakład ma w planach powiększyć produkcję i park maszynowy.
           
Oczywiście w drodze powrotnej zrobiliśmy przestanek w jednym z najpopularniejszych miejsc spotkań młodzieży…(bez tego wyjazd nie byłby udany ;-)). Jak widać po minach i śmiejących się oczach, wycieczkę można zaliczyć do udanych. Pytanie zadane następnego dnia: „Kiedy jedziemy ponownie na wycieczkę?” tylko zachęca do organizacji kolejnych.
           
 

H. Gruszka, M. Jamrozik, J. Michlewicz